top of page

МедАльтернатива

найпрогресивніші методики відновного лікування

клініка функціональної медицини

м. Чернівці 
попередній запис на прийом:
+38 (0372) 909-910

м. Київ
попередній запис на прийом:
+38 (099) 0000794

СТАТТІ //

ГОМОЦИСТЕЇН - ФАКТОР РИЗИКА СУДИННИХ

ЗАХВОРЮВАНЬ

Навчання основам прикладної кінезіології
в "Школі Здоров'я":
+38 (050) 3745072

  • Автор - МедАльтернатива

Основна причина смертності в Україні - серцево-судинні захворювання (ССЗ). Більшість з них припадає на частку мозкових інсультів та ішемічної хвороби серця, яка часто має досить довгий безсимптомний прихований період. Саме тому більшості раптових смертей не передують будь-які ознаки і діагнози.

Довгий час головним ворогом нашого серця називали холестерин. Вважалося, що якщо людина багато курить, часто випиває і страждає надмірною вагою, то до сорока років через підвищеного рівня холестерину в крові він опиниться в групі ризику по захворюваннях серця. Однак вчених довгий час спантеличував той факт, що у більшості людей, що страждають ССЗ, зайвої ваги не спостерігається, а згубні звички і зовсім відсутні. Виникало природне запитання: а чи винен у всьому холестерин?

Холестерин колись вважали ворогом номер один. Ще менше 20 років тому його розглядали як головну загрозу для діяльності серця. Так, безсумнівно, певну негативну роль холестерин грає, але не слід забувати, що він також необхідний організму для виконання життєво важливих функцій.

В кінці 1960-х років був виявлений зв'язок між гомоцистеїном і розвитком тяжких ССЗ. Це дозволило пояснити багато явищ, які не могли пояснити холестерином. Наприклад: зростання ССЗ у жінок в останні два десятиліття, який збігся з активним використанням гормональних препаратів. Сьогодні багато кардіологів відзначають, що рівень гомоцистеїну не менш важливий, ніж рівень холестерину. Нещодавні дослідження показали, що при визначенні здоров'я серця рівень гомоцистеїну в десятки разів важливіший, ніж рівень холестерину.

 

Гомоцистеїн - це амінокислота, яка утворюється всередині наших клітин при метаболізмі іншої амінокислоти - метіоніну. Метіоніном багаті продукти тваринного походження, насамперед м'ясо, молочні продукти (особливо сир і тверді сорти сиру) і яйця. Гомоцистеїн є проміжним продуктом обміну при засвоєнні в організмі тваринного білка. Для нормального метаболізму метіоніну необхідний ряд ферментів, а також вітаміни групи В (фолієва кислота, вітаміни В6 і В12). У разі недостатньої активності цих ферментів, а також дефіциту в харчуванні зазначених вітамінів, відбувається порушення засвоєння метіоніну, наслідком чого є накопичення гомоцистеїну. Гомоцистеїн пошкоджує ендотелій кровоносних судин, активує систему згортання крові, сприяє підвищенню в крові холестерину, що в кінцевому підсумку сприяє розвитку атеросклерозу, тромбозу та таких захворювань, як інфаркт міокарда та мозковий ішемічний інсульт. Встановлено, що при перевищенні рівня гомоцистеїну всього на 10 одиниць ризик серцево-судинних захворювань підвищується більш ніж в 3 рази. Нормальна величина гомоцистеїну в крові від 5 до15 ммоль/л, в ідеалі - не більш 8 ммоль/л.

У кабінеті відновного лікування "МедАльтернатива", використовуючи методи прикладної кінезіології, можна пройти експрес діагностику і визначити значимість гомоцистеїну / холестерину для вашого здоров'я, а також провести профілактику розвитку серцево-судинних захворювань.

 

Якщо Вас зацікавила інформація і Ви бажаєте покращити свій рівень здоров'я - маєте можливість записатись на прийом до спеціалістів кабінету відновного лікування "МедАльтернатива"

тел: +38 (0372) 909 910

  • Instagram
  • Wix Facebook page
bottom of page